Ključnim se za ishod cijelog meča pokazao prvi set, u kojem je 22-godišnji Talijan poveo 3-1, Menšik preokrenuo na 5-3 i servirao za osvajanje prve dionice, izgubio taj gem, a onda novim ‘breakom’ dovršio posao.

‘Break’ za 4-2 u drugom setu prilično je lako zadržao, pokazavši snagu, preciznost i raskoš svojih udaraca, kojima je razoružao tenisača koji je svoje najznačajnije rezultate ostvario baš na zemlji.

“Da, prvi set je apsolutno bio ključan. Nakon što sam ga osvojio odigrao sam čvrsto, agresivno, vrlo dobro sam servirao. Jako sam zadovoljan”, rekao je 81. na ATP ljestvici, najbolje rangirani tenisač na svijetu do 19 godina.

Nakon što je prva dva meča odigrao na središnjem terenu, četvrtfinale će morati igrati na Studenac Areni, gdje će, u to nema sumnje, ponovno uživati u glasnoj podršci brojnih čeških ljubitelja tenisa koji su mu bili velika podrška i u meču protiv Darderija. U ovom slučaju ih neće imati tko nadglasati, jer će mu suparnik biti Tajvanac Tseng Chun-Hsin koji je ušao u glavni ždrijeb tek kad je Holger Rune odustao. Iako je izgubio u zadnjem kolu kvalifikacija, Tseng je zauzeo Runeovo mjesto u 2. kolu, jer je Danac u prvom bio slobodan, a onda iskoristio ono što mu je bilo pruženo na najbolji način.

Fabio Fognini je svoj 13. umaški nastup završio porazom od “sretnog gubitnika” i to tako da je od rezultata 1-1 ostao bez ijednog gema. Tseng je nanizao 11 gemova i za 55 minuta došao do pobjede 6-1, 6-0 protiv 37-godišnjeg Talijana koji je 2016. osvojio pobjednički trofej.

Na središnjem terenu “Goran Ivanišević” program će u 16.30 sati otvoriti četvrti nositelj, Argentinac Francisco Cerundolo, i Talijan Lorenzo Sonego. Nakon njih će na teren prvi nositelj, Rus Andrej Rubljov, i Mađar Fabian Marozsan, da bi u zadnjem meču dana (ne prije 21 sat), o mjestu u polufinalu odlučivali drugi nositelj, Talijan Lorenzo Musetti, i umaški pobjednik iz 2019. Srbin Dušan Lajović.