BRAVO! Riječanin Enrico Marotti osvojio treće mjesto na regati svjetskog kupa

riportal - prije 2 sata - link

Enrico Marotti osvojio je treće mjesto na regati svjetskog kupa – Fuerteventura PWA Grand Slam

U Sotaventu, Fuerteventura (Kanarski otoci), održana je prva ovogodišnja regata profesionalnog svjetskog PWA Windsurfing kupa u disciplini Foil Slalom.

Fuerteventura PWA Grand Slam prva je regata u foil slalomu u sezoni 2024. godine. Regati su prisustvovala 44 najbolja vozača iz cijelog svijeta, a među njima je bio i naš predstavnik Hrvatske, Enrico Marotti.

Tijekom sva tri natjecateljska dana vremenski uvjeti nisu bili nimalo laki. Vjetar je bio nepredvidiv,  a more nemirno i valovito, što nije nimalo išlo na ruku takmičarima na foil opremi. Unatoč izazovnim uvjetima, od ukupno sedam eliminacija, Enrico Marotti izborio je finale u čak njih šest, dok je u jednoj eliminaciji osvojio prvo mjesto. Time je zasluženo zasjeo na postolje, osvojivši ukupno 3. mjesto u najjačoj svjetskoj profesionalnoj konkurenciji.

Prvo mjesto pripalo je Danieleu Benedettiju iz Italije, a drugo mjesto Pierreu Mortefonu iz Francuske.

Ovim osvojenim postoljem Enrico je otvorio sezonu 2024. s odličnim rezultatom u svjetskom profesionalnom windsurf kupu. Pred njim su još dvije regate – Sylt u Njemačkoj i Yokosuka u Japanu, nakon kojih će se utvrditi tko će postati svjetski prvak u profesionalnom windsurfu.

The post BRAVO! Riječanin Enrico Marotti osvojio treće mjesto na regati svjetskog kupa appeared first on Riportal.