Bivši kapetan ‘Bijelih’: ‘Samo Hajduk može ovo prosuti, a moje isprike idu Ivanu Leki’

dnevno - prije 4 tjedna - link

Najveći derbi hrvatskog nogometa odigran u srijedu navečer na Poljudu, drugi u svega četiri dana, završio je pobjedom Dinama 1:0 u sklopu polufinala Hrvatskog nogometnog kupa. Ovakav ishod odveo je Dinamo u finale gdje će se protiv Rijeke boriti za naslov, dok je Hajduk pretrpio drugi težak udarac od najljućeg rivala.

Zanimljiv komentar na sinoćnji derbi dao je bivši kapetan Hajduka Hrvoje Vejić u svojoj kolumni za Dalmatinski portal. “Iskreno, nisam očekivao ovakav raspad, cijeli dan sam u razgovorima o utakmici bio optimističan i zaista vjerovao i nadao se prolazu u finale. I onda utakmica krene.

Prvih desetak minuta čak i izgleda dobro, izlazimo visoko, pritišćemo, ali već u šestoj minuti Dinamo slaže kontru, Petković promašuje nemoguće, mislim se, napokon je sreća na našoj strani. Ali, ubrzo sve postaje jasno, bit će ovo loš dan za nas”, započeo je Vejić, koji je posebne pohvale imao za jednog igrača Dinama.

Isprika Leki

“Fenomenalni Pierre Gabriel je bio prvo ime prvog poluvremena susreta, te totalno izdominirao i povremeno izgledao kao Alphonso Davies…Već u 15. minuti gubimo, opet plod Jakirovićeve dobre ideje. Kulenovića je poslao kako bi vezivao Hajdukove stopere i oslobodio Petkoviću da se uvlači u prostor između zadnje i vezne linije, gdje je najopasniji. U situaciji kod gola ostaje na 18 metara od gola jedan na jedan s Benrahouom, zašto je Benrahou tu u toj situaciji nije mi jasno jer nema šanse da zaustavi Petkovića, slijedi udarac, na odbijanac kasnimo kako smo i kasnili cijelu utakmicu i Kulenović zabija. Do poluvremena gledamo horor. Trebali smo primiti pet komada, spašavao nas je Lučić“, napisao je Vejić, pa nastavio:

“Sezona koja je trebala biti ta, ispala je horor…Ovo definitivno boli. Mislim da samo Hajduk može prosuti nešto što gradi godinama u par tjedana. Također, sad mi je jako žao što sam kritizirao Leku, sad je jasno koliko sam bio u krivu – isprika, Ivane”, napisao je Vejić, bivši stoper koji je ostati upamćen kao kapetan posljednje generacije Hajduka koja je osvojila naslov hrvatskog prvaka 2004/05.

Nakon šoka u Kupu Hajduku sada slijedi novi težak ispit, gostovanje u nedjelju na Rujevici kod Rijeke u derbiju 29. kola HNL-a. Vodeća Rijeka ispred trećeplasiranog Hajduka ima sedam bodova prednosti. Prednost Rijeke nad drugoplasiranim Dinamom iznosi pet bodova, ali Modri imaju utakmicu manje.

Užasne scene na Poljudu, policajac gušio jednog navijača: ‘Stanite, ubit ćete ga’

Objava Bivši kapetan ‘Bijelih’: ‘Samo Hajduk može ovo prosuti, a moje isprike idu Ivanu Leki’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.