Bivši dinamovac zabio ključan gol, pogledajte potez kojim šalje poruku Daliću

dnevno - prije 2 mjeseca - link

U AEK je došao nedavno, prije nepunih mjesec dana, ali prilagodba potencijalnog hrvatskog reprezentativca Roberta Ljubičića na atenski klub ide brzo. Donedavni član Dinama je u utakmici 25. kola grčkog prvenstva zabio gol za svoju momčad u domaćoj pobjedi s 4:2 protiv Giannine, a Ljubičićeva realizacija bila je ključna na putu AEK-a do tri boda s obzirom na to da je bio strijelac za 3:2 u 74. minuti.

Nakon toga, 24-godišnji potencijalni Vatreni sudjelovao je i u akciji u kojoj je pao četvrti gol atenskog kluba. Strijelac je bio argentinski napadač Ezequiel Ponce, koji je u 79. minuti postavio konačnih 4:2. Ljubičić je počeo utakmicu na klupi i ušao je u 57. minuti, a Domagoj Vida igrao je od početka do kraja za AEK.

Kako je AEK došao do pobjede nakon što je na semaforu bilo 2:2, pogledajte – OVDJE.

Od Dalića se udaljio, ali šalje poruku izdaleka

Odlaskom iz Dinama u AEK, Ljubičić sada više nije toliko često na oku izborniku Zlatku Daliću u godini Eura u Njemačkoj, a kasnije i s hrvatskim utakmicama u novom izdanju Lige nacija tijekom jeseni, ali hrvatskom izborniku izdaleka šalje poruku svojim nastupima u dresu atenskog kluba.

Do sada, Ljubičić za AEK ima dva gola i pet ligaških nastupa u Grčkoj. Prvijenac u atenskom klubu imao je prije 10 dana u domaćoj pobjedi nad Kifisiasom, s 3:0 u tom susretu, kada je također u drugom poluvremenu ušao s klupe i bio strijelac. Kako je krenuo, Ljubičiću neće trebati dugo do nadmašivanja učinka iz Dinama, što se zabijenih golova tiče.

Član zagrebačkih Plavih bio je od ljeta 2022. do nedavnog odlaska, a u tom razdoblju imao je šest golova u sveukupno 78 odigranih utakmica za Dinamo u svim natjecanjima. Pored toga, za zagrebačke Plave imao je i devet asistencija, a u kratkom razdoblju u dresu AEK-a za sada još nije bio asistent.

Veselje i za Dinamovog protivnika

Slavio je AEK, a u 25. kolu grčkog prvenstva do pobjede je došao i PAOK, koji će za osam dana u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige u Zagrebu igrati protiv Dinama. Momčad iz Soluna je u ligaškom nastupu u gostima s 2:0 bila bolja od Panserraikosa.

Strijelci za PAOK bili su Giannis Konstantelias u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena i protivnički igrač Stavros Petavrakis autogolom u 90. minuti. Domaći Panserraikos završio je susret s dvojicom manje na terenu nakon što je Maximiliano Moreira u 69. minuti dobio drugi žuti karton, a Panagiotis Deligiannidis je u 83. zaradio izravni crveni.

Poslije ovakvog raspleta, AEK i PAOK ostaju s jednakim razmakom na prva dva mjesta u prvenstvu. AEK je na vrhu ljestvice s 58 bodova u dosadašnjih 25 kola, a PAOK na drugoj poziciji ima bod manje, s jednakim brojem odigranih ovosezonskih ligaških utakmica.

Bad Blue Boysi podignuli poruku za svog člana i branitelja koji je u rat otišao s 14 godina

Objava Bivši dinamovac zabio ključan gol, pogledajte potez kojim šalje poruku Daliću pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

aek (4)nogomet (1713)Sport (7684)zlatko dalić (40)