Ovu su pobjedu Bavarci ostvarili prije premijere u Ligi prvaka, idućeg utorka na svom terenu dočekuju hrvatskog prvaka Dinamo.

Prvi pogodak Bayern je postigao nakon samo 14 sekundi, što je ujedno najbrži pogodak sezone u Bundesligi. Strijelac je bio Musiala. Nakon tek 13 minuta igre bilo je već 3-0, prvo je strijelac bio Harry Kane, a potom je vlastitu mrežu pogodio Remberg.

Do kraja susreta još je dva puta domaću mrežu pogađao Kane koji je time kompletirao „hat-trick“, a još je jedan gol za Bayern dao Olise. Gigović je u 82. minuti bio strijelac jedinog pogotka za domaći sastav.

Nogometaši Bayera iz Leverkusena, aktualni njemački prvaci, pobijedili su Hoffenheim u gostima 4-1, u trećem kolu. Nakon pola sata igre gosti iz Leverkusena su imali dva gola prednosti nakon pogodaka koje su potpisali Terrier u 17. i Boniface u 30. minutu. Nadu je domaćinu vratio Berisha koji je u 37. minuti, nakon asistencije hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića, smanjio na 1-2.

Neizvjesnost je trajala do 72. minute kada su gosti brzopotezno raspršili sve dvojbe. Wirtz je pogodio iz jedanaesterca za 3-1, a u 75. je Boniface svojim drugim golom postavio konačnih 4-1. Kramarić je za Hoffenheim igrao do 86. minute.

Na domaćem terenu je kiksao Leipzig odigravši 0-0 s Union Berlinom, za kojeg zbog ozljede nije igrao Josip Juranović. Meč-loptu za Leipzig je imao belgijski napadač Openda koji u 74. minuti nije realizirao jedanaesterac.

Stuttgart je u Moenchengladbachu svladao Borussiju 3-1. Na poluvremenu je rezultat bio 1-1, gosti su poveli golom Undava u 21. minuti, dok je šest minuta kasnije izjednačio Plea. U nastavku susreta ulogu junaka je na sebe preuzeo bosansko-hercegovački nogometaš Ermedin Demirović koji je unutar samo pet minuta, u 57. i 61. minuti, zabio dva pogotka za 3-1 Stuttgarta.

U gostima je uspješan bio i Eintracht koji je kod Wolfsburga slavio 2-1. Oba pogotka za goste je dao Omar Marmoush, onaj pobjednički iz jedanaesterca u 82. minuti. Za goste je od 74. minute zaigrao hrvatski napadač Igor Matanović.

Kako je Marmoush bio junak tog susreta, tako je Austrijanac Adamu bio igrač susreta u kojem je Freiburg pred svojim navijačima svladao Bochum 2-1. Gosti su vodili, a potom je Adamu zabio dva gola, u 58. i 61. minuti, za slavlje Freiburga. Za Bochum je cijelu utakmicu odigrao hrvatski obrambeni igrač Jakov Medić.

Posljednje dvije utakmice na programu su u nedjelju, a sastaju se Augsburg – St. Pauli i Mainz – Werder.

Bundesliga, 3. kolo:

Holstein Kiel – Bayern 1-6 (Gigović 82 / Musiala 1, Kane 7, 43, 90+1-11m, Remberg 13-ag, Olise 65)

Leipzig – Union Berlin 0-0

Hoffenheim – Bayer 1-4 (Berisha 37 / Terrier 17, Boniface 30, 75, Wirtz 72-11m)

Freiburg – Bochum 2-1 (Adamu 58, 61 / Boadu 45)

Wolfsburg – Eintracht 1-2 (Baku 76 / Marmoush 30, 82-11m)

Borussia (M) – Stuttgart 1-3 (Plea 27 / Undav 21, Demirović 57, 61)