novilist - prije 2 tjedna - link

KOSTRENA Navijači u Kostreni su erupcijom veselja dočekali polaganje Viga Barta za 81:80 u zadnjoj sekundi susreta s osječkim Vrijednosnicama. Ipak, ovaj rezultat nije nešto što bi trebalo veseliti navijače Škrljeva s obzirom na to da se kvalifikacije za popunu FAVBET Premijer lige igraju na koš-razliku u dvije utakmice, a prednost domaćeg terena će u srijedu imati Osječani.

DepoLink Škrljevo – Vrijednosnice Osijek 81:80

Prva utakmica doigravanja za popunu FAVBET Premijer lige: DepoLink Škrljevo – Vrijednosnice Osijek 81:80 (24:19, 20:25, 16:12, 21:24). Dvorana Kostrena. Gledatelja: 600. Suci: Radojković (Split), Gracin (Zagreb) i Roglić (Split).

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Šljivarić 5, Svoboda 7, Šarić 10, Hollowell 18, Stanojević 15 (3-5), Whitney 9 (1-1), Bart 15 (1-2), Krajina 2, Gulin, Rajković.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 16, Kujundžić 16 (4-6), Vladović 9 (2-2), Budimir 15, Šiško 10 (2-2), Tomljenović, Dmitrović, Bjelanović 6, Primorac 4 (1-2), Šuvak, Kotrulja 4.

Inače, osječka momčad ove sezone nije upisala niti jedan poraz na svojem terenu, slavili su u Osijeku i u Kup susretu protiv premijerligaša Alkara. Škrljevčani će, stoga, morati ili prekinuti taj niz ili barem odigrati neriješeno.

Prvo je poluvrijeme zaključeno s izjednačenih 44:44, nakon što su obje ekipe igrale na refule. Domaći su nakon trice Viga Barta u 13. minuti poveli prvi put s dvoznamenkastom prednošću (31:21), ali svaku put kad bi se malo dvojili od Osječana, gosti su se vraćali u igru. Škrljevčani su dopustili previše laganih polaganja Vrijednosnicama, koje su tako ubrzo s mini serijom smanjile na 33:27, a već koji trenutak kasnije poenima Kujundžića i Bjelanovića, inače bivših igrača Škrljeva, na semaforu je stajalo 36:32.

Stalno vodstvo

Dok su domaći imali odličan šut za tri poena (7-11 na poluvremenu), gosti su stali na tek trice trice iz 12 pokušaja, ali su zato na trenutke u reketu bili nezaustavljivi za Škrljevčane. A od te trice, dvije su pale baš u finišu druge dionice. Prvo je pogodio Budimir, pa Primorac za 39:38. Domaći su zapravo gotovo cijelo prvo poluvrijeme držali vodstvo, ali nikako se nisu uspjeli odvojiti, što je u ovom susretu ipak bilo i ključno s obzirom da se igra na koš-razliku nakon dvije utakmice. Imali su domaći i u prvoj četvrtini lijepu prednost 18:9, nakon odlične partije Stanojevića, ali gosti su uzvratili serijom 8:0.

Propuh u obrani

Trebalo je malo duže da se razigra i Hollowell, inače jedan od boljih pojedinaca u ekipi Škrljeva, koji je ubacio svoju četvrtu tricu u 25. minuti (51:46). Osječani u ovim trenucima nisu iskoristili pokoji zicer pod košem, da bi Šljivarić s dva poena pokrenuo navijanje na tribini (54:48). Ali niti u ovim trenucima se domaći nisu uspjeli odvojiti, Kujundžić je nastavio trpati koš svoje bivše momčadi. Bio je tu i njegov alley-oop u suradnji s Ashtonom, koji je pak s četiri vezana poena smanjio na “minus jedan” (57:56) u zadnjoj minuti treće četvrtine.

Kotrulja se sjurio pod koš i lagano ubacio pored statičnih Škrljevčana za novo izjednačenje 65:65 u 34. minuti. I dok je Kvarner upravo na krilima čvrste obrane zaustavio Osječane, kod Škrljeva je curilo na sve strane. Nakon što je Budimir pokupio promašaj svojeg suigrača i poentirao za 70:73, trener domaćih Edi Dželalija se uhvatio za glavu… Do samog kraja bilo je dramatično, da bi Bart svojoj momčadi donio minimalnu prednost uoči uzvrata.

Objava Bart košem u posljednjoj sekundi donio Škrljevčanima tek minimalnu prednost uoči uzvrata u Osijeku pojavila se prvi puta na Novi list.