Barbara Matić je više od olimpijske pobjednice: Diplomirala je, bit će trenerica…

narod - prije 3 sata - link

matićmatić

Hrvatica Barbara Matić (29) osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u judu u kategoriji do 70 kilograma. Pobijedila je Njemicu Miriam Butkereit i Hrvatskoj donijela drugo odličje na ovim Igrama. Broncu je osvojio Miran Maričić u finalu zračne puške na deset metara. Barbari je ovo bilo jedino odličje koje joj je nedostajalo. Matić je dvostruka svjetska prvakinja, ove godine osvojila je i Europsko prvenstvo, ima tri titule na Grand Slam turnirima, pet zlata na Grand Prixu, a uz sve to je i dvaput bila juniorska prvakinja.

Po pitanju Olimpijskih igara, ovo su joj bile treće Olimpijske igre u karijeru. U Riju 2016. i u Tokiju 2021. godine nije uspjela osvojiti medalju, ali je uoči odlaska u Pariz najavila da je u pravoj formi, da nema većih ozljeda te da je zrelija, što je i potvrdila na olimpijskom turniru.

Matić diplomirala na FER-u

Zvučat će nevjerojatno, ali Barbara je u međuvremenu uspjela diplomirati na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje. Uz to je završila i pedagoške predmete na Filozofskom fakultetu u Osijeku, a polaže i ispite za licenciranu trenericu juda.

– Diploma će biti u mirovanju dok ne ostvarim svoje sportske snove, a jako bih voljela u svojoj kolekciji odličja imati i olimpijsku medalju. Tada bih mogla opušteno nastaviti karijeru. Zapravo, uzela bih dobru pauzu, pričekala da mi se emocije slegnu i vidjela želim li dalje.

> Barbara Matić osvojila olimpijsko zlato!

– Već izborom matematičke gimnazije pokazala sam da me više zanimaju brojevi i logika nego štrebanje.

Unatoč diplomi u ladici, odlučila je da neće izlaziti na tržište rada.

– Ne vjerujem da bi mi neki poslodavac dopuštao da odlazim na natjecanja pa zasad ne razmišljam o stalnom poslu. Zasad se držim samo džuda, barem do Olimpijskih igara u Tokiju, rekla je ranije za Večernji list.

Objava Barbara Matić je više od olimpijske pobjednice: Diplomirala je, bit će trenerica… pojavila se prvi puta na narod.hr.

Barbara Matić (26)Izdvojen članak (171)Sport (9920)