riportal - prije 5 sati - link

Na Prvenstvu Europe za mlade šahu u kategorijama od 8 – 18 godina u „rapidu“, “brzopoteznom „ Erik Golubović član Šahovskog kluba Rijeka ostvario je uspješne rezultate.

U “rapidu“/ubrzani šah u konkurenciji 82 igrača iz 38 zemalja Europe osvojio izvrsno 2.mjesto sa osvojenih 7/9 bodova te Hrvatskoj donio srebrnu medalju. Erik je ovim sjajnim rezultatom nastavio nisku uspjeha i još jednom dokazao kvalitetom svoje igre da spada u sam vrh Europskog kadetskog šaha! U svim kategorijama bio je rangiran među TOP 10 igrača .

U „blitzu“-brzopoteznom šahu osvojio je u konkurenciji 79 igrača 9.mjesto sa osvojenih 11/18 bodova dok je u „standardnom“ šahu među 114 učesnika bio 17. sa osvojenih 6/9 bodova, piše Kanal Ri.

The post Mladi riječki šahist Erik Golubović briljirao na europskom prvenstvu i osvojio srebro appeared first on Riportal.