Grci su furiozno ušli u utakmicu, nakon šest minuta igre vodili sa 18-6 i završili prvu četvrtinu sa deset koševa prednosti (21-11). No, uslijedilo je ‘buđenje’ momčadi Gordieja Herberta, koja je prošle godine bez poraza osvojila naslov svjetskog prvaka, a s nove tri pobjede na olimpijskom turniru došla do četvrtfinala.

Njemačka je do poluvremena uspjela dostići grčku prednost (36-36), a potom na krilima odlične obrane te raspoloženih Franza Wagnera i Dennisa Schroedera potpuno nadigrala suparnika u drugom poluvremenu.

Franz Wagner je sa 18 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke reprezentacije. Schroeder je uz 13 poena imao i sedam asistencija. Johannes Thiemann je spojio 10 koševa i šest skokova, a Isaac Bonga je ubacio devet poena i imao šest skokova.

Grke je sa 22 koša predvodio Giannis Antetokunmpo. Thomas Walkup je ubacio 12 poena, a Kostas Papanikolaou je imao 10 koševa i devet skokova.

Njemačka u polufinalu čeka pobjednika dvoboja Kanade i Francuske (18 sati).