Hrvatska do pobjede nad Grčkom u napetoj završnici

narod - prije 4 sata - link

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u četvrtom kolu olimpijskog turnira u Parizu pobijedila je Grčku 14:13 (3-3, 1-3, 7-3, 3-4) i osigurala plasman u četvrtfinale Igara.

Hrvatska je bolje ušla u susret, povela je 3-1, no Grci su zabili čak četiri gola u nizu za vodstvo 5-3. Hrvatska je početkom treće četvrtine izjednačila (5-5), a potom u završnici tog perioda igre i povela sa 11-9.

U posljednjoj četvrtini Grčka je izjednačila na 12-12, no Hrvatska je s dva gola Harkova dvije minute prija kraja povela sa 14-12. Grci su smanjili, a nakon što nismo realizirali igrača više imali su zadnjih 10 sekundi za remi, ali su izgubili loptu.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Konstantin Harkov s četiri i Jerko Marinić Kragić te Loren Fatović sa po tri gola, dok je Toni Popadić imao devet obrana.

U grčkim redovima petorica igrača su zabila po dva gola.

Hrvatska je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici s devet bodova.

U posljednjem kolu hrvatske vaterpoliste u ponedjeljak očekuje susret protiv SAD s početkom u 18.30 sati.

Plasman u četvrtfinale izborit će četiri najbolje ekipe.

Objava Hrvatska do pobjede nad Grčkom u napetoj završnici pojavila se prvi puta na narod.hr.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija (25)Možda ste propustili (79)Olimpijske igre u Parizu (123)Sport (10195)