Petica Dinama protiv Istre na otvaranju sezone

narod - prije 7 sati - link

Na otvaranju nove sezone SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir deklasirao Istru 1961 s 5-0.

Hrvatski prvak je furiozno ušao u susret i u prvih pola sata zabio je tri gola riješivši pitanje pobjednika.

“Modri” su poveli u 13. minuti golom Arbera Hoxhe koji je glavom pogodio nakon ubačaja Marka Pjace. Samo šest minuta poslije Martin Baturina je ubacio iz kornera, a Kevin Theophile-Catherine glavom povećao prednost.

Sjajnih pola sata Dinamo je zaokružio i trećim golom. Bila je to brza kontra Dinama, Baturina je povukao te asistirao za Sandra Kulenovića koji je lijepo zabio pod prečku za 3-0.

Kulenović je u 49. minuti zabio svoj drugi gol za 4-0, da bi priču zaključio Ronael Pierre-Gabriel upisavši se među strijelce u 79. minuti na još jednu, već treću Baturininu asistenciju.

U subotu je na rasporedu susret između Gorice i Varaždina, dok se u nedjelju sastaju Rijeka – Lokomotiva, Hajduk – Slaven Belupo te Osijek – Šibenik.

Objava Petica Dinama protiv Istre na otvaranju sezone pojavila se prvi puta na narod.hr.