Španjolska osvojila Euro!

dulist - prije 3 mjeseca - link

Španjolska nogometna reprezentacija osvojila je Europsko prvenstvo 2024. nakon napete finalne utakmice protiv Engleske. Ovom pobjedom Španjolska je po četvrti puta postala prvak Europe!

Finale, koje je završilo rezultatom 2:1, obilovalo je dramom i uzbuđenjem. Španjolska je povela u 47. minuti pogotkom Williamsa, nakon čega je Engleska izjednačila u 73. minuti, a gol je postigao Palmer koji je tek tri minute prije toga ušao u igru. U napetoj završnici Oyarzabal spašava situaciju i pogađa za 2:1 Španjolske.

Objavljeni su i najbolji strijelci prvenstva, među kojima se našao i Španjolac Dani Olmo, a osim njega tu su Cody Gakpo (Nizozemska), Jamal Musiala (Njemačka), Ivan Schranz (Slovačka) i Georges Mikautadze (Gruzija).