LIGA NACIJA U napetoj završnici Hrvatska ipak odnijela pobjedu protiv Škotske

dulist - prije 2 sata - link

Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je protiv Škotske u Ligi nacija rezultatom 2:1, u napetoj utakmici odigranoj na stadionu Maksimir u Zagrebu. Škotska je povela u 32. minuti nakon nesretnog autogola Duje Ćalete-Cara, koji je pokušao izbaciti loptu iz opasne zone.

Ipak, Hrvatska je brzo odgovorila – već u 36. minuti mrežu je zatresao Matanović, donijevši izjednačenje. U 70. minuti Andrej Kramarić postigao je pogodak za preokret i vodstvo Hrvatske od 2:1, čime je osigurao pobjedu. U posljednjim sekundama utakmice, u 90. minuti, Škotska gotovo došla do izjednačenja, no zahvaljujući VAR-u gol je poništen. Riječ je o situaciji u kojoj je Jakićeva nespretna intervencija umalo osigurala gostima konačnih 2:2.

Poseban trenutak na Maksimiru bio je službeni oproštaj Marcela Brozovića, koji je s 99 nastupa završio svoju reprezentativnu karijeru. Zagrebačke tribine ispratile su “Epic Broza” velikim pljeskom, odajući priznanje jednom od ključnih igrača hrvatske nogometne reprezentacije.

Atmosfera ispred stadiona bila je izvanredna. Navijači obje reprezentacije, Hrvati i Škoti, okupljali su se zajedno, ispijajući pivo i uživajući u prijateljskoj atmosferi, što je posebno upečatljivo uoči utakmice. Škotski navijači, poznati po svom prijateljskom stavu prema Hrvatima, dočekani su s velikim simpatijama, a zajednički dolazak na stadion još je jednom pokazao koliko su ovi susreti više od nogometa.