novilist - prije 14 sati - link

DUBROVNIK Košarkaši Kvarnera 2010 slavili su u Gospinom polju nakon drame koja je odlučena u produžetku, a koju je obilježila tvrda igra s relativno malo poena za 45 minuta igre, ali i poneke “lude” trice koje su dizale dubrovačku publiku na noge.

Dubrovnik – Kvarner 2010 76:81

Utakmica 3. kola FAVBET Premijer lige: Dubrovnik – Kvarner 2010 76:81 (14:19, 23:15, 17:14, 13:19, 9:14). ŠD Gospino polje. Gledatelja: 150. Suci: Jurčević, Mirčeta i Modrić.

DUBROVNIK: Klarić 4, Blatančić 11 (2-4), Dubelj 19 (10-11), Worku 15 (1-2), Cvitković 10 (4-9), Gulin, Kalajžić, Vodopija 1 (1-4), Tomašević 3, Gizdavčić 13 (1-2).

KVARNER 2010: Ogrizović 3 (1-2), Marinelli 33 (8-9), Vucić 6 (2-2), Čakarun 15 (5-6), Miličević 10, Lewis 7 (1-2), Lisica 3, Smojver, Jelenković, Đugum 4 (1-2), Jurković.

Marinelli je bio taj koji je tricom donio Kvarneru šansu da u produžetku izbori pobjedu (67:67), a onda su u posljednjih pet minuta velik dio posla odradili Vucić i Đugum. Minutu nakon početka produžetka gosti su ostali i bez kapetana jer je Čakarun zbog druge tehničke pogreške morao ranije u svlačionicu.

A Nazor je morao na daleko gostovanje u Dubrovnik i bez jednog od ključnih igrača, Chudiera Bilea, koji se ozlijedio na posljednjoj utakmici na Zametu, a ubrzo je bilo očito kako njegov doprinos u napadu itekako nedostaje riječkoj momčadi. Nije ništa bolje išlo ni domaćinu, prvih 20 minuta igre proteklo je u tvrdoj borbi i bez previše poena.

Minus

Riječani su previše promašili za tri poena. U prvom poluvremenu šut za tricu im je bio 3-15, ali domaćin i nije previše iskoristio šuterski slabiji dan protivnika pa je na velikom odmoru imao tek “plus tri” (37:34). Imao bi i dva poena manje da Vucić nije napravio besmislen prekršaj na Dubelju na centru sa zvukom sirene za kraj prvog poluvremena. Možda se uplašio jer je Dubelj malo ranije pogodio dalekometnu tricu, ali sve u svemu, nisu ni Dubrovčani briljirali u kreaciji.

Na startu druge dionice je Dubrovnik preokrenuo rezultat serijom 6:0 (20:19). Nakon što je Blatančić položio za 24:21, ljutiti Nazor je pozvao minutu odmora. Marinelli je ubrzo izjednačio tricom, jednom od rijetkih uspješnih Kvarnera.

Ipak, petnaestominutna pauza očito je bolje sjela domaćinu. Dubrovnik je treću dionicu započeo slično kao i drugu, pritisnuo je Riječane i ubrzo se odvojio na osam poena razlike (48:40). Samo što se u trećoj četvrtini Kvarner nije uspio tako brzo vratiti u igru. Štoviše, Worku je ubrzo pogodio za 52:40, a Nazor još jednom zvao minutu odmora. I tu je napokon krenulo. Kvarner je serijom 8:0 smanjio zaostatak, a s pet poena Marinellija na startu zadnje četvrtine je došao na “minus jedan” (54:53).

Bacanja odluke

Dubrovnik je tako prelako ispustio “plus 12”, Lisica je četiri minute prije kraja tricom doveo Kvarner u vodstvo (61:62), ali domaćin je onda u dva sjajna poteza pokazao kako se neće predati. Prvo je Gizdavčić pogodio tricu s druge strane terena, potez je to o kojemu će se još govoriti, a dvije minute prije kraja je i Worku bio precizan (67:62).

Trice su bile ključne do samog kraja, Marinelli je pogodio svoju petu tricu za 67:67 pola minute prije kraja, a bio je to rezultat s kojime se završio regularni dio i krenulo u produžetak.

Ubrzo nakon Čakarunove druge tehničke su domaći imali “plus tri” (70:73). Vucić i Miličević su s dvije blokade u jednom napadu zaustavili Dubrovčane, potom se Vucić sjurio i poentirao, a Đugum nastavio s tricom – 73:75. Dubelj je vratio nadu domaćima s još jednom tricom (76:77), ali Kvarner je do kraja ubacio još četiri slobodna bacanja za drugu ovosezonsku pobjedu nakon prva tri kola.

Objava Kvarneru 2010 pripala drama s produžetkom u Dubrovniku! Riječani povezali dvije pobjede u prva tri kola pojavila se prvi puta na Novi list.