(VIDEO) IZBACILI DINAMO, SADA PONOVNO SLAVE: Novi veliki korak kluba s istoka

dnevno - prije 4 dana - link

Šerif iz Tiraspola slavio je domaću pobjedu na početku puta u skupini D Lige prvaka. Moldavski klub, pobjednik nad Dinamom u završnom pretkolu, došao je do 2:0 protiv ukrajinskog Šahtara u susretu momčadi s europskog istoka.

Šerifu su tri boda donijeli golovi Adame Traorea (16′) i Moma Yansanea (62′).

Traoreov gol pogledajte ovdje, a Yansaneov – ovdje.

Borussia uspješna u gostima

Bez pomoći ozlijeđenog Domagoja Vide, Bešiktaš je na domaćem terenu u Istanbulu u prvom kolu skupine C s 2:1 izgubio od Borussije Dortmund. Marin Pongračić je od 70. minute bio u akciji za gostujuću momčad.

Borussia je došla do vodstva u 20. minuti na kraju duge i lijepe akcije koju je zaključio Jude Bellingham. Povećanje na 2:0 donio je Norvežanin Erling Haaland, najveća napadačka zvijezda dortmundskog kluba. Haaland je u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena bio na pravom mjestu nakon što ga je u 16-ercu asistencijom pronašao Bellingham.

Prvi Borussijin gol pogledajte ovdje, a drugi – ovdje.

Bešiktaš je duboko u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice smanjio na 2:1. Strijelac je bio Francisco Montero nakon što ga je ubacivanjem iz slobodnog udarca ‘poslužio’ Miralem Pjanić, novi adut kluba iz Istanbula.