dnevno - prije 4 dana - link

Aktualni osvajač Lige prvaka, engleski Chelsea, imao je neočekivano teško otvaranje ovosezonske Lige prvaka. Na svom Stamford Bridgeu ugostili su Zenit te su tvrdi Rusi izdržali sve do 69. minute, kada je jedini pogodak na utakmici postigao Romelu Lukaku.

Lukaku igra u fantastičnoj formi te postiže pogotke kao na traci, ali londonski plavi imaju još jednog igrača koji igra u životnoj formi. Riječ je naravno o Mateu Kovačiću, koji je za Chelsea odigrao svih 90 minuta.

Slično kao i Lukaku, Kovačić je briljirao i protiv Aston Ville i sada protiv Zenita.

Životna forma

Mateo je protiv Zenita radio ono što radi najbolje – razigravao, pokretao, ali i zaustavljao napade. Skupio je čak 101 točno dodavanje te 117 dodira s loptom. Imao je najviše uspješnih driblinga, čak četiri te je u šest od devet duela izašao kao pobjednik. Odigrao je fantastičnu utakmicu na svim poljima, a prepoznali su to i Englezi koji su ga ocijenili sedmicom, drugom najboljom ocjenom – Lukaku je jedini dobio više.

Chelseaju nedostaje N’Golo Kante, jedan od ponajboljih veznjaka na svijetu, a s ovakvim Kovačićevim igrama, to se ni ne primjećuje. Englezi su oduševljeni igrama Vatrenog.

Podsjetimo, za vikende je Chelsea slavio 3:0 protiv Aston Ville, a Mateo je bio igrač utakmice. U prvom je poluvremenu asistirao Lukakuu za njegov prvi pogodak, a potom se i sam upisao u strijelce.

Objava VATRENI NASTAVLJA S FORMOM ŽIVOTA! Ponovno je dominirao, protivnici su ga mogli samo gledati! pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.