(UŽIVO) HRVATI OPASNI PROTIV MODRIĆA I REALA: Rebić zabio na Anfieldu!

dnevno - prije 4 dana - link

Druga večer prvog kola Lige prvaka donosi nam veliki dvoboj u Milanu. Inter je domaćin Real Madridu, a od prve minute u gostujućoj momčadi, Luka Modrić ispisuje povijest s obzirom na to da postaje tek drugi igrač u Realovoj bogatoj prošlosti koji igra utakmicu elitnog klupskog natjecanja s 36 ili više godina.

Prvi je bio Chendo, još jedna od Realovih legendi, član madridskog kluba od 1982. do ’98. godine.

Na drugoj strani, od prve minute su u sastavu Ivan Perišić i Marcelo Brozović.

Skupina D

Inter – Real Madrid 0:0

Susret Intera i Reala obilježava prvo kolo u skupini D. Modrić i suigrači imaju veliki izazov protiv aktualnog talijanskog prvaka, s kojim su se prošle sezone također susreli u skupini i proslavili su dvije pobjede.

Inter je prvi zaprijetio u inicijativi koju ima od početka susreta. Pred golom je bio Lautaro Martinez, ali rezultat se nije mijenjao u ranoj fazi utakmice, a ostalo je tako i nakon što je Edin Džeko imao još veću šansu za domaće. Nova prijetnja stigla je nakon što je Perišić pronašao Martineza, ali Real je izdržao i tu opasnost.

Za Real je prvu pravu šansu imao Karim Benzema, ali Inter je ostao neokrznut u 27. minuti. Eder Militao je glavom pucao pokraj gola na ulasku u završnih 10 minuta prvog poluvremena. Nakon što je Perišić svojim preciznim potezom pronašao Martineza za jednu od Interovih šansi, Brozović je također pokazao koliko je opasan, uz udarac koji je otišao malo pokraj gola.

Džeko je u 43. minuti imao novu veliku Interovu priliku, ali goste iz Madrida spasila je obrana Courtoisa.

Skupina A

Manchester City – RB Leipzig 3:1 (Ake 16′, Mukiele 28′ – autogol, Mahrez 45’+2  – penal/Nkunku 42′)

Club Brugge – PSG 1:1 (Vanaken 27’/Herrera 15′)

S Joškom Gvardiolom koji počinje na klupi, RB Leipzig je na zahtjevnom gostujućem testu protiv Manchester Cityja. Domaći su došli do vodstva zaslugom Nathana Akea u 16. minuti, a na 2:0 povećali su autogolom Nordija Mukielea 12 minuta nakon toga. Gostima je smanjenje donio gol Christophera Nkunkua (42′), no Man City vratio je na dva gola razlike nakon što je Riyad Mahrez u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena zabio iz penala.

PSG s Lionelom Messijem, Neymarom i Kylianom Mbappeom u prvih 11 traži pobjedu protiv Club Bruggea u Belgiji. Parižani su poveli golom Andera Herrere na Mbappeovu asistenciju u 15. minuti. Izjednačio je Hans Vanaken (27′).

Skupina B

Liverpool – Milan 1:2 (Alexander-Arnold 9’/Rebić 42′, Diaz 44′)

Atletico Madrid – Porto 0:0

U Liverpoolu se igra još jedna velika večerašnja utakmica. Na Anfieldu gostuje Milan u kojem od početka igra Ante Rebić. Domaći Redsi došli su do vodstva golom Trenta Alexander-Arnolda (9′), a mogli su i do veće prednosti, ali Mohamed Salah nije iskoristio penal u 13. minuti.

Milan je izveo preokret u završnici prvog poluvremena, a svoju ulogu u tome imao je i Ante Rebić, strijelac za 1:1 u 42. minuti. Nedugo potom, Brahim Diaz zabio je za gostujuće vodstvo.

Sastaju se i Atletico Madrid i Porto, a Šime Vrsaljko je na klupi Atletica.

Skupina C

Sporting Lisabon – Ajax 1:3 (Paulinho 33’/Haller 2′, 9′, Berghuis 39′)

U skupini C se u Portugalu za pobjedu bore Sporting i Ajax. Dva gostujuća gola pala su rano, a strijelac je oba puta bio Sebastien Haller. Za Sporting je smanjio Paulinho (33′), a u 39. je Ajaxu povratak na dva gola prednosti donio Steven Berghuis.

Objava (UŽIVO) HRVATI OPASNI PROTIV MODRIĆA I REALA: Rebić zabio na Anfieldu! pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

pročitaj cijeli članak

inter (5)ivan perišić (12)liga prvaka (48)luka modrić (45)marcelo brozović (17)nogomet (834)real (11)real madrid (38)Sport (2781)