Digitalni inovacijski inkubator odabrao najbolje mlade inovatore među 1800 učenika i studenata

netokracija - prije 2 mjeseca - link

U svakoj od 9 kategorija nagrađena su top 3 tima pa su tako proglašeni pobjednici među osnovnim i srednjim školama na natječaju Hrvatskog Telekoma za ICT industriju, natječaju Jamnice za industriju pića, natječaju E.ON-a za energetsku industriju, natječaju Nove TV za medijsku industriju, natječaju Raiffeisen banke za financijsku industriju, natječaju Školske knjige za izdavačku industriju te natječaju Poliklinike Sinteza za  zdravstvenu industriju.

Pobjedila ja aplikacija za razvoj čitalačkih vještina

Najbolji od najboljih ove godine bili su Tomislav Kovačević, Gabriel Veselovac i Filip Cica, studenti FERIT-a iz Osijeka, sa svojim projektom Lectio.

Aplikacija Lectio je framework za razvoj čitalačkih vještina koja rješava problem pada navika čitanja kod ljudi različitih uzrasta.

Lectio ima za cilj potaknuti i motivirati korisnika na čitanje kroz personalizirani pristup različitim profilima čitatelja, mjerenje čitalačkih sposobnosti i generiranje individualnog plana čitanja te postavljanje i praćenje ciljeva ovisno o preferencijama korisnika. Uz brojne druge funkcionalnosti, aplikacija nudi i mogućnost povezivanja korisnika u različite zajednice koje služe za dijeljenje preporuka, uspjeha i diskusije o pojedinim temama i/ili knjigama.

Lectio je poveo pobjedu u glavnoj kategoriji za ICT industriju koji se organizira uz podršku Hrvatskoj Telekoma koji je već treću godinu partner projekta. Svjesni važnosti podrške inovativnim idejama i kreativnosti mladih talenata planiraju nastaviti i iduće, izjavila je Anamarija Minarski, direktorica Odjela za zapošljavanje, upravljanje učinkom, razvoj i iskustvo zaposlenika u Hrvatskom Telekomu.

Ovi mladi stručnjaci su budući nositelji razvoja naše poslovne zajednice, a naš je cilj omogućiti im sve potrebne resurse i podršku kako bi ostvarili svoj puni potencijal.

Kreativno rješavanje problema kao najvažnija vještina

Posebno priznanje uručilo se i Mentorima Inovatorima, Jasmini Mamuli iz OŠ Sveti Matej Viškovo te Diani Ledić Begonji iz I. gimnazije Split i Prirodoslovne škole Split, koje kontinuirano pružaju podršku svojim učenicima i vode ih kroz razvoj projekata.

Proglašena je i Škola za inovacije, titulu koju je dobila Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar, koja se istaknula doprinosom u području obrazovanja i inovacija, promovirajući kreativnost i projektno učenje među učenicima.

Sposobnost kreativnog rješavanja problema jedna je od ključnih vještina budućnosti za sve one koji žele stvarati novu vrijednost kroz inovacije i mijenjati status quo, ističe Filip Vrhovnik, pokretač i voditelj Digitalnog Inovacijskog Inkubatora:

Nama je izuzetno drago što postoji velik broj mladih koji žele razvijati tu sposobnost i sretni smo što to rade zajedno s nama kroz ovaj projekt – čime prepoznaju nas kao partnera u tom dugoročnom procesu treninga i razvoja kreativnog potencijala.

pročitaj cijeli članak

Novost (38)obrazovanje (29)