Izvrsna Vekić u osmini finala US Opena

narod - prije 7 sati - link

Hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA – 24.) po drugi puta u karijeri je izborila plasman u osminu finala US Opena.

Nakon 2019., kada je došla do prvog četvrtfinala na Grand Slamu, New York je opet pokazao milost prema Donni gdje od te 2019. nije imala previše sreće.

Donna je u trećem kolu pobijedila 47. igračicu svijeta Peyton Sterns u dva seta, sa 7-5, 6-4 . Prvi set je bio izjednačen, a Sterns je prva oduzela servis hrvatskoj tenisačici za vodstvo 3-1. Ipak, Donna se vraća brzo i izjednačuje na 3-3. 10. gem se pokazao odlučujućim jer je Donna tu po drugi put oduzela servis Amerikanki i izvrsno onda odservirala za prvi set.

U drugom setu Donna je bila vrlo dominantna sve do vodstva 4-3, kada je izgubila servis nakon prve dopuštene break prilike. Ipak, vratila se Osječanka odmah novim i ukupno  četvrtim breakom na servis Sterns, a Vekić je dovršila meč novim odličnim servis gemom i plasirala se dalje.

U osmini finala čeka je repriza olimpijskog finala iz Pariza, odnosno meč s Kineskinjom Qinwen Zheng koja ju je u Parizu porazila u tom finalu i uzela olimpijsko zlato.

Zheng je u 3. kolu porazila Njemicu Juliju Niemeier sa 6-2, 6-1, piše HRT.

Objava Izvrsna Vekić u osmini finala US Opena pojavila se prvi puta na narod.hr.

donna vekić (160)Možda ste propustili (257)Sport (11089)